Kozerdeku

Gyermekvédelem

Kihez fordulhatnak?

Gyermekvédelmi felelős:

Tóth Lászlóné +36-25-508-930

Sárbogárdi Családsegítő Szolgálat

7000 Sárbogárd, Hősök tere 2. +36-25-462-480

http://www.jaras.info.hu/lap/sarbogardi-jaras

 

Sárbogárdi Járási Hivatal Járási Gyámhivatala

Cím:

Sárbogárd, Hősök tere 2.

Telefon:

06 (25) 520-260, 06 (25) 460-004

Ügyfélfogadás:

H: 8-11.30, Sz: 8-11.30 és 12.30-16

E-mail:

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

A hátrányos és halmozottan hátrányos helyzet szabályozása, kedvezmények

2013. szeptember 1-jei hatállyal változott a hátrányos, halmozottan hátrányos helyzetű gyermek fogalma és e tény fennállásának megállapítása. 2013. augusztus 31-éig a hátrányos, halmozottan hátrányos helyzetű gyermek, tanuló fogalmát a közoktatásról szóló 1993. évi LXXIX. törvény tartalmazta. A nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvényben ez a fogalom már nem szerepel, hanem a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló törvényben került szabályozásra. A szabályozás célja a gyermek hátrányainak kompenzálása, esélyeinek növelése kora gyermekkortól fiatal koráig, minél sikeresebb társadalmi integrációjának elősegítése érdekében.

A gyermekvédelmi törvény értelmében a hátrányos, halmozottan hátrányos helyzet szempontjából meghatározó tényezők a következők:

-          a szülő, a családba fogadó gyám (a továbbiakban: gyám) iskolai végzettsége alacsony; legfeljebb alapfokú végzettség;

-          a szülő, gyám alacsony foglalkoztatottsága; -

-          az elégtelen lakáskörülmények;

-          a nevelésbe vétel,

-          a tanulói, hallgatói jogviszonyban álló fiatal felnőtt számára nyújtott utógondozói ellátás.

Hátrányos helyzetű gyermek: az a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre jogosult gyermek, aki esetében az alábbi körülmények közül egy fennáll:

- a rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény igénylésének időpontjában a gyermeket együtt nevelő mindkét szülő, a gyermeket egyedül nevelő szülő, illetve a gyám legmagasabb iskolai végzettsége alapfokú- (az alacsony iskolai végzettség igazolása a kérelmen megtett önkéntes nyilatkozattal történik)

- a rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény igénylésének időpontjában a gyermeket nevelő szülők bármelyike vagy a gyám a szociális törvény szerinti aktív korúak ellátására (foglalkoztatást helyettesítő támogatás vagy rendszeres szociális segély) jogosult vagy a kedvezmény igénylésének időpontját megelőző 16 hónapon belül legalább 12 hónapig álláskeresőként tartotta nyilván a munkaügyi központ- (az alacsony foglalkoztatottság fennállását az eljáró hatóság ellenőrzi)

- a gyermek szegregátumnak nyilvánított lakókörnyezetben, vagy az eljárás során felvett környezettanulmány szerint félkomfortos, komfort nélküli vagy szükséglakásban, illetve olyan lakáskörülmények között él, ahol korlátozottan biztosítottak az egészséges fejlődéshez szükséges feltételek- (elégtelen lakókörnyezet, illetve lakáskörülmény az integrált településfejlesztési stratégia, illetve ennek hiányában környezettanulmány által megállapítható. )

Halmozottan hátrányos helyzetű gyermek: az a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre jogosult gyermek, aki esetében fenti három körülmény közül (alacsony iskolai végzettség; alacsony foglalkoztatottság; elégtelen lakókörnyezet, lakókörülmény) legalább kettő fennáll.

A jegyzői gyámhatóság a rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény megállapítására irányuló eljárás során- az ügyfél erre irányuló kérelme esetén- megvizsgálja a hátrányos, halmozottan hátrányos helyzet fennállását is. Amennyiben a feltételek fennállnak, a jegyző a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre jogosító határozat meghozatalával egyidejűleg, azzal azonos időtartamra, de külön döntéssel megállapítja, hogy a gyermek hátrányos vagy halmozottan hátrányos helyzetű.

A rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesülő gyermek- függetlenül attól, hogy hátrányos vagy halmozottan hátrányos helyzetű- továbbra is jogosult az ingyenes tankönyvre, az iskola 1-8. évfolyamán az ingyenes gyermekétkeztetésre, a szociális nyári gyermekétkeztetésben való részvételre és a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményhez kapcsolódó minden egyéb juttatás, kedvezmény igénybevételére.

 

A hátrányos, halmozottan hátrányos helyzetű gyermekek számára a köznevelés területén biztosított kedvezmények, támogatások:

1)      Képesség-kibontakoztató és integrációs felkészítés

2)      Arany János Tehetséggondozó Program

3)      Útravaló-MACIKA Ösztöndíjprogam

4)      Az alapfokú művészetoktatásban való részvétel támogatása

5)      A lemorzsolódás megelőzését szolgáló rendelkezések

6)      Iskolai felvétel

7)      A gyermekjóléti alapellátáshoz fordulás lehetősége

 

A fentiekről részletes tájékoztatás kérhető iskolánkban.

 

Étkezés

Közétkeztetési kisfilm:

A kisfilm megtekintéséhez, kattints IDE!

 

Tájékoztatás az iskolai étkezés igénybevételéről

Tájékoztatás az iskolai étkezés igénybevételéről


Iskolánkban a TSGastro Kft (http://tsgastro.hu/) gondoskodik a gyermekek étkeztetésről. Az iskola tanulói tízórait, ebédet, uzsonnát igényelhetnek.
A térítési-díj befizetés előre, havonta egy kijelölt napon, az iskolaépület hátsó, éttermi részének irodájában, illetve 1 pótnapon a Városháza épületében történik. A konkrét időpontot közzé tesszük az iskola honlapján (havi programok között).
Az étkeztetést megrendelő önkormányzat az igénybe nem vett étkezésre befizetett térítési díjat túlfizetésként a következő hónapra elszámolja.
A térítési díj fizetésének elmaradása esetén (1 hónapon túli tartozás) az étkezést a gyermek számára a szolgáltató nem biztosítja.
A megbetegedés esetén az aznapi ebéd elvihető az iskola konyhájáról.
Amennyiben az iskolai étkeztetést le kívánják mondani, esetleg változtatni szeretne (tízórai, ebéd uzsonna vonatkozásában) akkor azt kérjük írásban tegyék meg, az iskola titkárságán. Ennek érvényessége, a hónap fordulója lehet.

Az iskolai étkezések térítési díjai:

Az önkormányzati rendelet az alábbiak szerint állapítja meg az általános iskolában az étkezés térítési díjait 2019/2020-as tanévben, szeptember 1-jétől:

Étkezési díjak 2019. szeptember 1-jétől

            Iskola:
            538 Ft / nap +ÁFA               683,26 Ft

Ebből:

Tízórai:   98 Ft + ÁFA                  124,46 Ft
Ebéd:      342 Ft + ÁFA                 434,34 Ft
Uzsonna:  98 Ft + ÁFA                 124,46 Ft

Térítési díjkedvezmények

• Az 1-8. évfolyamon nappali rendszerű iskolai oktatásban részt vevő rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesülő gyermekek után az intézményi térítési díj 100 %-át kedvezményként kell biztosítani;
• A tartósan beteg vagy fogyatékos tanulók után az intézményi térítési díj 50 %-át kell biztosítani.
• Három- vagy többgyermekes családoknál gyermekenként az intézményi térítési díj 50%-át kell biztosítani.
 
A KEDVEZMÉNYRE VALÓ JOGOSULTSÁGOT IGAZOLNI KELL!

Igazolások:
    • rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény esetén az erről szóló ÉRVÉNYES határozat, (ha tanév közben lejár a határozat, és a szülő nem ad le újat, a kedvezmény automatikusan megszűnik)
    • családi pótlék folyósításáról szóló igazolás, másik iskolában tanuló 14 éven felüli testvér iskolalátogatási igazolása.
    • tartósan beteg vagy fogyatékos tanulók esetén a szakorvosi igazolás, MÁK által kiállított igazolás, illetve a szakértői és rehabilitációs bizottság szakvéleménye.

 

 

Tanév helyi rendje

A 2017/2018-as tanév rendje

 

A szorgalmi idő első napja: 2017. szeptember 1. (péntek)

 

A szorgalmi idő utolsó napja: 2018. június 15. (péntek)

 

Tanévzáró és ballagás: 2018. június 23. 9.30 (szombat)

 

A tanítási napok száma az általános iskolában: 180 nap

 

A tanítási év első féléve 2018. január 26.

 

Félévi értesítő kiadása: 2018. február 2.

 

Az első félév és a tanítási év utolsó napját követő tizenöt napon belül az iskoláknak nevelőtestületi értekezleten el kell végezniük a pedagógiai munka elemzését, értékelését, hatékonyságának vizsgálatát. A nevelőtestületi értekezletről készített jegyzőkönyvet tájékoztatás céljából meg kell küldeni az intézményi tanácsnak és a fenntartónak.

 

Tanítási szünet, tanítás nélküli munkanapok

 

Az őszi szünet 2017. október 30-tól 2017. november 3-ig tart. A szünet előtti utolsó tanítási nap 2017. október 27. (péntek), a szünet utáni első tanítási nap 2017. november 7. (kedd).

 

A téli szünet 2017. december 27-től 2018. január 2-ig tart. A szünet előtti utolsó tanítási nap 2017. december 21. (csütörtök), a szünet utáni első tanítási nap 2018. január 3. (szerda).

 

A tavaszi szünet 2018. március 29-től 2018. április 3-ig tart. A szünet előtti utolsó tanítási nap 2018. március 28. (szerda), a szünet utáni első tanítási nap 2018. április 4. (szerda).

 

Témahetek

 

    • pénzügyi és vállalkozói témahét 2018. március 5. és 2018. március 9. között,

    • digitális témahét 2018. április 9. és 2018. április 13. között,

    • fenntarthatósági témahét 2018. április 23. és 2018. április 27. között.

 

Országos mérés-értékelés, szakmai ellenőrzés

 

Matematikai és magyar kompetencia mérés időpontja a 6. és 8. évfolyamon: 2018. május 23. (szerda)

 

Idegen (Angol) nyelvi országos mérés időpontja: 2018. május 16. (szerda)

 

A mérésekhez szükséges adatszolgáltatás időpontja a Hivatal részére: 2017. november 24-ig

 

Diagnosztikus fejlődésvizsgáló rendszer: 2017. október 13-ig első évfolyamosok felmérése, 2017. október 27-ig az érintett tanulók létszámának jelentése. A kiválasztott tanulókkal a meghatározott vizsgálatok elvégzése 2017. december 1-jéig.

 

NETFIT a tanulók fizikai állapotának és edzettségének vizsgálata 5-8. évf.: 2018. január 9-április 28., feltöltés határideje  a NETFIT® rendszerbe: 2018. június 1-jéig.

 

Tanítás nélküli munkanapok

 

  1. nap 2017. október 27. (péntek) Pályaorientációs nap

  2. nap 2017. november 6. (hétfő) Őszi 7 szokás szakmai nap

  3. nap 2017. december 6. (szerda) DÖK nap

  4. nap 2017. december 21. (csütörtök) Pedagógiai nap

  5. nap 2018. március 10. (szombat) Tavaszi 7 szokás szakmai nap

  6. nap 2018. április 21. (szombat) Pedagógiai nap, tantestületi kirándulás

 

Tanítási szünetek ünnepek, munkanap áthelyezés miatt

 

2017. október 23. (hétfő) Nemzeti ünnep

 

2017. november 1. (szerda) Mindenszentek

 

2018. március 10. (szombat) munkanap

 

2018. március 15. (csütörtök) Nemzeti ünnep, március 16. (péntek) pihenőnap

 

2018. április 21. (szombat) munkanap

 

2018. április 30. (hétfő) pihenőnap

 

2018. május 1. (kedd) Munka ünnepe

 

2018. május 21. (hétfő) Pünkösd

 

Évindító feladatok:

 

Munka-, tűz- és balesetvédelmi oktatás – 2017. szeptember 5. (kedd)

 

Alakuló értekezlet – 2017. augusztus 25. (péntek) 8 óra

 

Javító, osztályozó vizsga – 2017. augusztus 29. (kedd) 8.30 óra

 

Munkaközösségi és csoport értekezletek – 2017. augusztus 28-30. (hétfő-szerda)

 

Tantermek bejárása – 2017. augusztus 30. (szerda)

 

Órarendkészítés – 2017. augusztus 31-ig

 

Tanévnyitó értekezlet – 2017. augusztus 31. (csütörtök) 9 óra

 

Tanévnyitó ünnepély – 2017. szeptember 1. (péntek) 8 óra

 

Tankönyvosztás – 2017. szeptember 1. (péntek) 8-14 óra

 

Értekezletek

 

Munkaértekezletek 2017. november 9. és 2018. március 22. (csütörtök)

 

Félévi értekezlet 2018. február 2. (péntek)

 

Tanévzáró értekezlet 2018. június 25. (hétfő)

 

Osztályozó értekezletek

 

  • félévi – 2018. január 26. (péntek)

  • tanév végi – 2018. június 12. (kedd)

 

Szülői értekezletek, fogadó órák, SZMK választmány

 

Évindító 2017. szeptember 11-13. hétfő-kedd-szerda 17.30 óra

 

Pályaválasztási börze, középiskolák bemutatkozása (7-8. osztály) 2017. november 13. hétfő 17.00 óra

 

Félévi értékelő 2018. február 5-6-7. hétfő-kedd-szerda 17.30

 

Fogadóórák 1. negyedévi 2017. november 13. hétfő 17.00-tól

 

3. negyedévi 2018. március 26. hétfő 17.00-tól

 

SZMK iskolai választmány megbeszélései

 

Tanév eleji 2017. szeptember 11. (hétfő) 17 óra

 

Félévi 2018. február 5. (hétfő) 17.00

 

Intézményi Tanács megbeszélései

 

Munkaterv véleményezése 2017. szeptember 11. hétfő 16.30

 

Félévi 2018. február 5. hétfő 16.30

 

Év végi 2018. június 11. hétfő 16.30

 

 

 

Nyílt órák, bemutatónapok

 

„Nyitott ajtók” iskola bemutató nap 2017. október 7. (szombat)

 

Őszi nyílt órák 2017. november 13-14. hétfő-kedd

 

Iskola-tárogató bemutató leendő elsősöknek 2018. március 28. szerda 14.30 óra

 

Tavaszi nyílt órák 2018. március 26-27. hétfő-kedd

 

Óvoda-iskola átmenet programjai

 

Tanévnyitó ünnepély, ötödikesek átmennek az óvodába a leendő elsősökért 2017. 09. 01.

 

Óvodapedagógusok látogatása az elsősöknél 2017. 10. 19. (csütörtök)

 

Iskolanapon (Mikulás) részt vesznek a nagycsoportosok 2017. 12. 06. (szerda)

 

Betlehemezés az óvodában, alsós osztályokból átmennek az óvodába 2017. 12. 18. (hétfő)

 

DIFER mérés októberben és márciusban, az óvodában (iskolába menők)

 

Tárogató 2018. március 28. (szerda) 15 óra

 

Tanítók látogatása a nagycsoportban 2018. május

 

Cserebere (elsősök a nagycsoportban, nagycsoportosok az iskolában) 2018. 05.

 

Szülői értekezlet a leendő elsősöknek az iskolában 2018. 06. 18. (hétfő)

 

Ünnepek, rendezvények

 

Szüreti táncház és kézművesség

 

A Magyar Népdal Napja Martonvásáron és Székesfehérváron 2017. 09. 16.

 

Tanulmányi kirándulások 5-8. évfolyamig: szeptember 22. (péntek)

 

A magyar népmese napja szeptember 29. (péntek)

 

A zene világnapja október 2. (hétfő)

 

Szitakötő képzés 2017. október 3. (kedd) 12.40 és 14.00

 

Megemlékezés az Aradi Vértanúkról október 6. (péntek) témanap, emlékfutás

 

Angol témahét 2017. október 9-13.Nemzeti ünnep, iskolai ünnepély 2017. október 20. (péntek) 5. óra

 

Diákközgyűlés 2017. október 20. (péntek) 14 óra

 

„Határtalanul” tanulmányi kirándulás 7. évfolyam: Csallóköz kincsei. Látogatás Pozsonyban, Zoboralján és Bajmóc lovagvárában 2017. október 24-27. 4 nap, 3 éjszaka

 

Pályaválasztási börze 2017. november 13. (hétfő) 17.00

 

Filharmónia Magyarország ifjúsági bérlet (I. Góbé zenekar november 21. II. Muzsika az éjszakában január 13. III. Az ütőhangszerek világa az ősembertől napjainkig március 22.) bérlet: 1400 Ft

 

Advent 1. vasárnapja 2017. december 3.

 

Iskolanap, Mikulásjárás 2017. december 6. (szerda)

 

Karácsonyi hangverseny 2017. december 19. (kedd)

 

Iskolai karácsonyi ünnepély 2017. december 20. (szerda)

 

A Magyar Kultúra Napja 2018. január 22. (hétfő)

 

Farsang alsós 2018. február 23. (péntek), felsős február15. (csütörtök)

 

Alapítványi bál 2018. február 10. (szombat) 18 óra

 

Pénzügyi és vállalkozói témahét 2018. március 5. és 2018. március 9

 

Nemzeti ünnep, iskolai ünnepély 2018. március 14. (szerda)

 

Iskola-bemutatás, Tárogató leendő elsősöknek március 28. (szerda) 15 óra

 

„Festikék” alkotónap, április 10. (kedd)

 

Digitális témahét 2018. április 9-13.

 

Szülőföld szálai” (használati tárgyak 3.) informatikával, április 12.

 

Street Art Tehetségnap 2018. április 17. (kedd)

 

Fenntarthatósági témahét 2018. április 23-27.

 

Ajándékkészítés anyák napjára

 

Osztálykirándulások május 18. (péntek)

 

Tavaszi hangverseny az evangélikus templomban május 24. (csütörtök) 18 óra

 

Gyermeknap május 25. (péntek) délután

 

Projekt fenntartás, sportnap május 30. (szerda)

 

Bruzsa Miklós emléktorna június 1. (péntek)

 

Pedagógusnap június első hete

 

Nemzeti Összetartozás Napja június 4. (hétfő) Határtalanul témanap

 

Belső vizsga a 8. évfolyamnak május 29-30. (kedd-szerda)

 

Osztályozó vizsga I. félév 2018. január 23. (kedd) II. félév 2018. június 05. (kedd)

 

8. Sárfürkész nap június 14. (csütörtök)

 

Utolsó tanítási nap, búcsúzás a 8.-osoktól június 15. (péntek)

 

Tanévzáró ünnepély és ballagás 2017. június 23. szombat 9.30

 

Környezet és egészségvédelem – ÖKO iskola

 

ÖKO programok külön munkaterv szerint

 

Szitakötő Oktatási Program

 

Szelektív hulladékgyűjtés (papír, műanyag, elem) szeptember 21. és április 26.

 

Egészség-hét 2018. április 23-27.

 

Fenntarthatóság-környezettudatosság témahete 2017. április 23. és 2017. április 27.

 

Közösségi Házzal közös rendezvények

 

Szüreti felvonulás 2017. szeptember 9.

 

Adventi kézművesség 2017. december 1-20.

 

Húsvéti kézművesség 2018. március 19-27.

 

Egészségnapok 2017. november 17. (péntek) és 2018. április 27. (péntek)

 

A Magyar Kultúra Napja 2018. január 22. (hétfő)

 

Intézményi szintű alkalmazotti programok

 

Évbúcsúztató 2017. december 19. (kedd)

 

Iskolai alkalmazotti évzáró június 25. hétfő

 

Tanulmányi és sport versenyek

 

Bolyai csapatverseny matematikából 2017. 10.13. péntek 14.30 (nevezési határidő: szeptember 18. hétfő 18 óra), országos döntő: 2017. november 18. (szombat) 10.30

 

Bolyai csapatverseny magyarból 2017. 11. 10. péntek 14.30 (nevezés: október 1. vasárnap, 18 óra), országos döntő: 2016. december 9. (szombat) 10.30

 

Bolyai csapatverseny természettudományból 2018. 02. 9. péntek 14.30 (nevezés: 2017. október 25. szerda 18 óra), országos döntő: 2018. március 10. (szombat) 10.30

 

MATEGYE internetes verseny www.mategye.hu

 

Nemzetközi Kenguru matematika verseny 2-8. (nevezési határidő: 2017. 10. 25.) www.zalamat.hu

 

„Szép Magyar Beszéd” verseny 5-8. évfolyamosok számára, iskolai forduló: december 14. (csütörtök), (EMMI támogatott)

 

Simonyi Zsigmond Helyesírási Verseny, 1. forduló: 2017. november 22. (szerda) 14 óra, megyei forduló: 2018. március 3. (szombat) 10 óra, döntő: 2018. május 26. 10 óra

 

Szemere Gyula helyesírási verseny 3-4. o.

 

Móra szépkiejtési verseny 3-4.o.

 

Meseíró, illusztráló verseny 2017. szeptember 30.

 

Mesemondó verseny (Cece)

 

Kozma informatika verseny

 

Logikai verseny (Alap)

 

Hétvezér versenyek (TEK, Móra-Hétvezér, 4. osztályosoknak jel.h.: 2017. szeptembertől, Hétvezér Paint verseny)

 

Környezetvédelmi verseny (Herman Ottó)

 

Szavalóverseny (Vörösmarty) helyi november 17. péntek, megyei december 1.

 

Népdaléneklési verseny 2018. február

 

TITOK országos levelező és teszt versenyek (történelem, angol, Hermann Ottó)

 

Verebély Informatikai Alkalmazói Verseny

 

Fülemüle Tehetségkutató Informatika verseny (ISZE)

 

LOGO (ISZE)

 

Sakk

 

Táblajáték-bajnokság és LÜK

 

Az országos versenykiírásban szereplő diákolimpiai versenyek: atlétika, labdarúgás, mezei futás

 

Bozsik program

 

Foci bajnokság őszi (okt.-nov.) és tavaszi (márc.-ápr.) forduló

 

Bekapcsolódunk járási és megyei szervezésű versenyekbe

 

Táborok

 

6 napos állótábor

 

Csillagtúra

 

„Mezőföldi csutka és pajtatábor” (gyöngy, tűzzománc, néptánc, festészet, népdaléneklés, kézművesség) 06. 18-22.

 

 

 

 

 

 

 

Csengetés

Csengetési rend

 

 

7.00-7.50

Gyülekező

7.55-8.40

1. óra

8.40-8.55

1. szünet 15 perc

8.55-9.40

2. óra

9.40-9.55

2. szünet 15 perc

9.55-10.40

3. óra

10.40-10.55

3. szünet 15 perc

10.55-11.40

4. óra

11.40-11.50

4. szünet 10 perc

11.50-12.35

5. óra

12.35-12.45

7-8. évfolyam szünet 10 perc

12.35-12.55

5-6. évfolyam EBÉD

12.55-13.40

5-6. évfolyam 6. óra

12.45-13.30

7-8. évfolyam 6. óra

13.30-13.50

7-8. évfolyam EBÉD

13.50-14.35

7. óra

14.45-15.30

8. óra