A magyar kultúra napja iskolánkban


E jeles alkalomból két esemény is zajlott intézményünkben párhuzamosan. Az alsó tagozatosok „Szójátszótér” címmel a nyelvészeti csapatverseny körzeti fordulóját tartották, a felső tagozatosok pedig himnuszok megszólaltatásával tették emlékezetessé a délutánt.

Mindkét eseményt iskolánk igazgatónője, Horváth Ferencné Erzsi néni nyitotta meg az aulában a Himnusz közös eléneklésével. A megnyitó után a himnuszok meghallgatására a könyvtárterembe vonultunk el. A megemlékezést a hetedik évfolyamosok kezdték, melynek során Rick Alma elszavalta Kölcsey remekművét. A vers után intézményünk zeneiskolásai adtak elő ismert és kevésbé ismert himnuszokat Jákob Zoltán tanár úr vezetésével, aki a tavalyihoz hasonlóan újra utazásra invitált bennünket. Ezúttal az Egyesült Királyság országait jártuk végig velük képzeletben. Elsőként az angol királyi himnuszt hallgathattuk meg, melyet Varga Petra adott elő klarinéton és Zelman Fanni fuvolán. Mint megtudtuk, a magyar műhöz hasonlóan ez is sok bibliai képet tartalmaz. A nemzeti himnusz után következett egy hazafias dal, melyet Szummer Ádám adott elő trombitán. Ezt követte egy ismert dallam, mely egy középkori hídjátékról szól. Az Anglia-szerte ismert gyermekéneket Horváth Anikó néni adta elő angol csoportjával. Kristóf Anna Mária kísérte őket trombitán. Ezután Észak-Írország egy szép dallama következett, melyet ismét Zelman Fanni fuvolajátéka tett felejthetetlenné Zoli bácsi zongorakíséretével. Írországot Wales követte, melynek himnuszát Strasszer Virág szólaltatta meg altfurulyán Böjtös Attila hitoktató kíséretében. A hivatalos mű elhangzása után egy szintén kedvelt népdal előadására Lajtos Laura, Huszár Anna és Lénárt Gréta vállalkozott. A délutánt két skót dal zárta, melyet Varga Petra klarinéton és Szummer Ádám trombitán szólaltatott meg Jákob Zoltán tanár úr zongora kíséretével. Zoli bácsi és a gyerekek rengeteg új ismeretet adtak át nekünk ezen a délutánon. Az ismeretek mellett pedig igazi élményben is részünk volt.

 

Reiter Csenge 6. b „MiSulink” újságíró szakkör