Sikerünk a Tollpihe meseíró pályázaton

Előzetesen sokan írtuk meg meséinket, melyeket három zsűritag értékelt: Sohonyai Edit írónő, Benkő Andrea pedagógus, az MTVA szerkesztő műsorvezetője, valamint Kozáry Ferenc színművész. Iskolánkból ketten vettünk részt az ünnepélyes díjátadón. Iszkádi Erika, a Gárdonyi Géza Művelődési Ház és Könyvtár igazgatója elmondta, a három korosztályban meghirdetett versenyre meglepően sokan jelentkeztek a megye nyolc településének több iskolájából, így az idei évben összesen 140 pályaművet értékelhetett a zsűri. Megtudtuk azt is, hogy a mese empátiát fejleszt, hiszen a szereplők helyébe kell képzelni magunkat. Emellett szókincset fejleszt, tanít és példaképet is ad. Ezt tapasztaltuk mi is a meséink írása közben. S kik lettek az iskolánkból a díjazottak? Végh Dorina, azaz jómagam a 7-8. évfolyamos kategóriában megyei második helyezést értem el a Legenda egy lányról című mesémmel, Szabó Marcell osztálytársam pedig megyei harmadik helyezett lett a Robotkaland című művével. Felkészítő tanárunk Zelmanné Varga Zsuzsanna tanárnő volt.                                             

 

Végh Dorina 7. b