Medve matek

A helyszínek az országban: Debrecen, Szeged, Eger, Budapest Városliget, Veszprém, Pécs, Budapest Gellért-hegy, s végül az országos június 1-jén lesz Debrecenben, az Agora Élményközpontban. A rendhagyó szabadtéri rendezvénysorozat ebben az évben 20. születésnapját ünnepli. Rengeteg csapat érkezett a mi helyszínünkre, Veszprémbe. Iskolánkból, idén először, szintén nagy létszámmal: 45 fővel indultunk útnak. A verseny reggel 10:30-kor kezdődött és délután 15:00-kor zárult. Ez a kis vetélkedő, amely csupa matek feladatból állt a szabadban került megrendezésre. A Kolostorok és kertek területén található színpad szép helyszíne volt a megnyitónak. A regisztráció után láthattunk egy kis rövid bemelegítést, amit három lány és egy medvejelmezbe bújt fiatalember tartott. Ezután hét helyszínen érdekesnél érdekesebb feladatokkal tették élménnyé a számolás gyakorlását. Minden korosztály külön csoportot alkotott. Például az 5-6. osztályosokat medvebocsoknak nevezték. Minden háromtagú csapat fokozott nehézségű feladatokat kapott. Egy feladat többször is visszatért hozzánk, ha azt nem sikerült elsőre megoldanunk. Azok, akik a legtöbbet sétáltak a saját kategóriájukban, egy tábla csokoládét kaptak ajándékként. Háromkor le kellett adnunk a jegyzőkönyvként szolgáló útilaput, a papírt, melyen a megszerzett pontjaink voltak feltűntetve. Három fokozatot lehetett elérni, bronz, ezüst és aranymedvét, de iskolánk csapatainak eredményeiről még pontosat nem tudunk. Nagyon kíváncsiak vagyunk és várjuk az eredményünket..
Végh Dorina, Sipos Patrícia, Kern Ibolya, Borbély Bianka