„Pál utcaiakkal” a találkozón

Izgalommal teli várakozással néztünk április 10-e elé, hiszen ezen a napon adhattuk elő Székesfehérváron, a Művészetek Háza színpadán kis produkciónkat.  Színdarabunk gerincét az a zenés jelenet adta, melyet nagy sikerrel adtunk elő az alsós farsangon, majd a sárbogárdi József Attila Művelődési Központ színháztermében, az Idősek Világnapja alakalmából rendezett műsoron. Mindenütt magával ragadta a közönséget a Molnár Ferenc regényéből készült, Dés László és Geszti Péter által megzenésített zenés játék  „ Mi vagyunk a grund” c. betétdalára készült táncos koreográfiánk. A jelenetet Mayer-Erhardt Mariann tanító néni tervezte, rendezte, tanította be a gyerekeknek. A színjátszó találkozóra kibővítettük jelenetünket egy prózai résszel is, melyben a gyerekek egy osztályközösség tagjaként önmagukat játszva, felidézik az eddigi közös élményeket. Az eseményen 14 csoport állt a közönség és a zsűri – Herczeg Diána színész, drámapedagógus, valamint Meleg Gábor magyar-, média- és drámatanár, a Kontraszt Műhely elnöke – elé. Nagy sikerrel szerepeltek tanulóink, óriási tapsot kaptak. Több szülő is eljött, hogy megnézze gyermekét, szurkoljon kis csapatunknak. Végül „Pajtársulat” nevű csoportunk különdíjjal távozott a találkozóról: „A közösségi játékért”. Ezt a feledhetetlen napot a Hetedhét Játékmúzeumban, és a Koronás Parkban tett látogatásunkkal tettük teljessé, ahol levezethették a gyerekek a szereplés miatti izgalmukat, és felszabadultan játszhattak, szórakozhattak.  Tartalmas, és élményekkel teli napot tudhatunk magunk mögött, és kimondhatatlanul büszkék vagyunk tanulóinkra, akik dráma-szakos, és művészeti iskolás gyerekek mellett is derekasan megállták helyüket a színpadon. Reméljük, hogy ez az élmény még inkább megerősítette őket abban az elhatározásukban, hogy jövőre is kipróbálják magukat a színjátszás terén. Kisné Paczona Ildikó