Fenntarthatósági témahét az alsó tagozaton


A Fenntarthatósági témahéten (március 18-22.) változatos programokkal, érdekes feladatokkal, hasznos tevékenységekkel tettük szebbé, tisztábbá környezetünket. Beneveztünk az országos méretű „Teszedd” mozgalomba, így több száz kisdiákunk gyűjtötte össze az utcákon, köztereken az eldobált szemetet. A műanyag zacskók tömeges elterjedése elleni tiltakozás jegyében papírtasakok, táskák tervezését, készítését kapták feladatul az alsós osztályok, újrahasznosított papír felhasználásával. Pénteken, a Víz világnapján, tanulóink kék felsőruházatban jöttek iskolába. Tanórákon vízzel, vízszennyezéssel, víztakarékossággal kapcsolatos teendőket, feladatokat kaptak a diákjaink. Vizes sorversenyek, takarékosságra figyelmeztető plakátok, Pet palackból dekorációk készítése volt a feladatuk. A vízcseppekkel dekorált selfi-pontnál mindegyik osztály kedvére fotózkodhatott. Reméljük, hogy az iskola programjai segítségével elsajátítják, belső igényükké teszik a környezettudatos szemléletet, és felnőtt korukban is ennek jegyében fogják mindennapjaikat élni.

Kovácsné Rehák Judit tanító