PÉNZ7 az alsó tagozaton

A projekt célja, hogy már fiatal kortól játékosan segítse, fejlessze a pénzügyi és vállalkozói kultúrát, emellett a témahét küldetése az idei tanévben kibővült a 2021-ben esedékes OECD-mérésre való felkészülés támogatásával, amely egy átfogó képet ad majd a magyar diákok pénzügyi tájékozottságáról. Iskolánkban február 25. - március 1. között tanórákon, és tanórán kívüli foglalkozásokon egyaránt a pénzügyi ismeretek bővítésére, a pénzügyi tudatosság kialakítására ösztönöztük a gyerekeket. Az alsó évfolyamokon Mayer-Erhardt Mariann és Farkas Katalin Mónika szervezte, fogta össze a heti projektet. A PÉNZ7 minden napjára ajánlottak, terveztek izgalmas, hasznos tevékenységeket számunkra. Hétfőn pénztárcát, kincses ládikát készítettek az osztályok, melybe a hét folyamán gyűjtögethették a gyerekek az órákon a helyes válaszokért, hibátlanul megoldott feladatokért kapott játék bankjegyeket. A jutalompénzből padtárskártyát, párkártyát, babzsákfotel-kártyát, ebédlőkártyát, cukorkát vásárolhattak maguknak a tanulók, attól függően, mire vágytak legjobban.  Szerdától péntekig a II. emeleten tekinthették meg az érdeklődő gyerekek Mariann néni numizmatikai kiállítását.
Március 4-én Bolhapiaccal zártuk a PÉNZ7-et, ahol a gyerekek dobozokból árulták otthonról hozott, lecserélni kívánt apróságaikat, jelképes összegekért, (5-10-20-50 Ft-ért). Óriási sikere volt a rendezvénynek, hiszen amellett, hogy gazdát cseréltek a féltve őrzött „kincsek”, a tanulók nagy élvezettel kereskedtek saját „portékáikkal”. A közös játékokból, apróságokból az órákon összegyűjtött vagyonkából (játékpénzből) is lehetőségük volt a bolhapiac végén vásárolni. A hét folyamán a 7 szokás jegyében érvényesült az az elv, hogy előre a fontosat, hiszen tanulóink eldönthették, hogy milyen kedvezményekre, -kártyákra- váltják be jól megérdemelt jutalom bankjegyeiket. Annak reményében tartjuk meg ezeket a témaheteket, hogy ezek az alkalmak elősegítik a gyermekek pénzügyi tudatosságát; megtanulják, hogy felnőttként jól gazdálkodjanak anyagi eszközeikkel.