Sárszentmiklósi pedagógusok szakmai útja Finnországban

Mivel iskolánk elkötelezett híve a digitális pedagógiai módszereknek, ezért vehettünk részt a Sárszentmiklósi Általános Iskola pedagógusaiként, hét másik magyarországi iskolával együtt a Helsinkiben megvalósuló programban. Október végén négy napot töltöttünk a célállomáson, melynek során meglátogattunk három általános iskolát, amelyek bár különböző digitális módszerekkel gazdagították ismeretinket, egy dologban mindegyik megegyezett: a tudás megszerzésnél a tapasztalati úton való tanulásra helyezték a hangsúlyt és a rengeteg gyakorlásra. Az általános iskolai óralátogatások során azt tapasztaltuk, hogy a digitális eszközök használata teljesen beépült a mindennapi tanulási gyakorlatba. Széleskörű volt ezen eszközök használata. A meglátogatott Veromäki iskola élen járt az önszerveződő tanulásban, a Vantilla digitális eszközökkel magas szinten felszerelt iskola és a Jalavanpuisto finn - angol kéttannyelvű iskola volt. Több előadást is meghallgathattunk, melynek során további jó gyakorlatokkal ismerkedhettünk meg. A napok során látottakat közösen értelmeztük, megbeszéltük tapasztalatainkat is. A meglátogatott intézményekben olyan jól működő gyakorlatokat ismerhettünk meg, melyeket adaptálhatunk a mi pedagógia munkánkba is. A megszerzett ismeretek és az iskolánkban rendelkezésre álló digitális eszközök segítségével mini projektet kell megvalósítunk iskolánkban, melyet jó gyakorlat formájában népszerűsíthetünk.

Gajgerné Erős Mária, Téglás Anita, Zelmanné Varga Zsuzsanna