Sárszentmiklósi Pindur-Pandúrok

A vetélkedő célja, hogy a gyerekeket játékos eszközökkel neveljék a kulturált közlekedésre. Több mint 100 óvodás és iskolás csapat mérte össze közlekedés elméleti és gyakorlati tudását. Iskolánk egy 8 fős csapattal nevezett a versenyre. Csapatunk tagjai: Fekete Zétény, Fekti Milán, Horváth Tamás, Keszei Ádám, Kovács Áron, Nemes Benedek, Soós Miklós és Udvardi Amir. A csapat felkészülését a Sárbogárd-i Rendőrkapitányság rendőrei segítették. Ez úton szeretnénk megköszönni Fekti Csaba r. szds. és Papp Attila Csaba r. tőrm. uraknak a felkészítést, közreműködést. A felkészítésbe, a gyakorlásba iskolánk 2 tanító nénije: Ács Erika és Erős Mária is besegített. A gyerekek a versenyt megelőzően rendszeres gyakorlati és elméleti oktatáson vettek részt a kerékpáros közlekedéssel, környezetvédelemmel kapcsolatban.
Budapesten különvált a csapatunk, négyen az elméleti feladatokat oldották meg a sportcsarnokban, a többiek a pályán felállított akadályok között mérték össze kerékpáros tudásukat. A verseny alatt és után műsorszámokkal, bemutatókkal szórakoztatták a versenyzőket, valamint ugrálóvárban játszhattak a gyerekek. Ebéd után az eredményhirdetés következett, ahol a Nemzedékek Biztonságáért Közhasznú Alapítvány minden csapatot értékes és hasznos ajándékcsomaggal jutalmazott. A versenyben jól teljesítettünk, egy tartalmas, vidám élményekkel teli napot töltöttünk el együtt.                 Ács Erika tanító