Télűző mulatságaink - felsősök


A hagyományok szerint a mulatságok végén a telet is elűztük, és együtt köszöntöttük a közelgő tavaszt, és tettük emlékezetessé a farsangot felső tagozaton is még februárban.

A párválasztás mellett a farsang lényege a szabályok felrúgása és kigúnyolása. Az álarcok és a maszkok viselése is erre vezethető vissza: a névtelenség, az „arctalanság” biztosította mindenki számára a féktelen mulatozást.

A mulatság előtt néhány héttel az osztálytitkárok különböző országok népei közül húzhattak, és a szerencsére volt bízva, hogy kinek mi jutott. Az, hogy hogyan jelenítették meg ezeket a népcsoportokat az egyes osztályok, az már rájuk volt bízva. Elsőként köszöntöttük az 5. a osztályt, akik Indiát képviselték, láthattuk Gandhit is. Következett az 5. b, akik a sombrero hazájába kalauzoltak el bennünket, azaz Mexikóba. Ezután vonultak fel a törökök, vagyis a 6. a-sok, majd a japánok a 6. b bemutatásában, végül a 6. c egy magyar lakodalom tipikus elemeit hozta el nekünk. A 7. a Oroszország sztyeppéire vitt el bennünket, és végül, de nem utolsó sorban következett a 7. b osztály, akik Eszkimókként léptek elénk. A bemutatkozások után a 8. osztályosok keringője következett. A tánc után az aulában folytatódott a mulatság négy óráig. A jó zene mellett a 7. osztályosok vártak mindenkit lekváros és zsíros kenyérrel, illetve sok szeretettel.

„MiSulink” újságíró szakkör