A magyar kultúra napja iskolánkban


Január 22-én a könyvtárterem megtelt érdeklődő emberekkel, akik azért érkeztek, hogy a magyar Himnusz mellett meghallgathassák zeneiskolás növendékeink apró, de annál figyelemreméltóbb kis koncertjét, mely más népek himnuszából, illetve ismert dalaiból épült fel. Jákob Zoltán tanár úr volt a délután házigazdája, melyet Domján Dominika és Tóth Zsuzsanna szavalata nyitott meg. Hetedikeseink tolmácsolásában hallgathattuk meg Kölcsey alkotását, melyet a költő 1823. január 22-én tisztázott le. Ezután a lengyel himnusz következett, melyre díszvendég is érkezett, városunk lengyel származású polgára. A lengyel himnusz megszólaltatása után, melyet Horváth Flóra Sára és Horváth Zsombor előadásában hallgathattunk meg, számos ismert lengyel dallam váltotta egymást, zeneiskolásaink előadásában. Örömmel tapsoltunk volt tanítványunknak, Szummer Ádámnak is. Az ismert dallamok között volt a Józef Nikowicz által írt zenemű is, melyet Lénárt Gréta szólaltatott meg fuvolán. A délutáni zenélés méltó megünneplése volt nemzetünk Himnuszának.                    

“MiSulink” újságíró szakkör