A FÖLD NAPJA

A jeles nap alkalmából, immáron sokadik alkalommal, a mi iskolánk is csatlakozott a kezdeményezéshez. Ezen a napon tanulóink a föld színeibe öltöztek, előzetes feladatként plakátokat készítettek, figyelemfelhívó produktumokat hoztak létre, újrahasznosított alapanyagokból. A szülők bevonásával cserjéket, fákat hoztak és ültettek az iskola köré, pótolva az elszáradt régieket. A virágtartókba virágzó növényeket tettek, díszítve a tantermek ablakait. Délutáni szabadidős tevékenység része volt a különféle, a Föld napjához kapcsolódó totók, rejtvények, memória játékok elkészítése. Újrahasznosított Pet-palackból virágtartókat készítettek, magokat, palántákat ültettek bele. Ez a nap maradéktalanul megvalósította azt a törekvésünket, hogy tanulóinkban kialakítsuk az Öko-tudatos gondolkodást, hogy hangsúlyozzuk és megalapozzuk a környezetvédelem iránti igényt.                             

 

 

Kovácsné Rehák Judit