Tehetség Fórumon közel félszáz sárszentmiklósi kis és nagy diák

Iskolánk igazgatónője, a Közép –Mezőföldi Tehetségsegítő Tanács tagja: Horváth Ferencné előadást tartott az intézményünkben működő tehetségprogramokról, jó gyakorlatokról, illetve a diákok kikapcsolódását segítő lehetőségekről. Horváth Anikó, Szemzőné Márkli Melinda, Varga Tímea és Mayer-Erhardt Mariann tanárnők az iskolánkban több éve alkalmazott 7 szokás módszerről adtak tájékoztatást. Huszárné Lukács Mária és Várhelyi Lászlóné fény-hang terápiáról szóló előadása szintén sokak figyelmét éberen tartotta. A fogadó intézmény aulájában paravánokon, illetve tárlókban mutatkoztak be a nálunk egy pályázatnak köszönhetően több éve működő Kreatív körök: a Palatinus Rozália és Irányi Rózsa tanító nénik által vezetett „Gyöngyöm”, a Kovács Zoltán tanár úr vezette „Tűzbogár” és a Gajgerné Erős Mária, illetve Zelmanné Varga Zsuzsanna irányította „Misulink” elektronikus sajtó szakkör. A konferencia meghívottjai egész délután nézegethették iskolánk gyöngyfűzésben, tűzzománcok készítésében, fényképezésben, szövegszerkesztésben, újságok készítésében kiemelkedő adottságokkal rendelkező tanulók munkáit. Az előadásokkal és kiállításokkal párhuzamosan a színpadon egymást váltották az előadó-művészet valamelyik ágában tehetséget mutató diákok. Iskolánkat mesemondásban Huszár Anna képviselte, aki székely népmeséjével még meg is nevettette a közönséget. A néphagyományokat három csoport is ápolta, hiszen a Csaloglányok népdaléneklő csoport körösfői, a Kendermorzsa pedig galgamácsai gyermekdalokat adott elő igazgatónőnk felkészítése segítségével, Iker Józsefné vezetésével pedig bemutatkozhatott iskolánk néptánc csoportja is, akik gyönyörű ruhában Kalocsa környéki néptáncot adtak elő. A műsorokkal azonos időben folyt a táblajáték Téglás Anita és Kovács Cristian felsős tanárok vezetésével a programoknak helyet adó iskola egyik termében. Az újságírósok az egész esemény alatt fényképeztek és filmeztek, sőt szert tettek plusz interjúra is, hiszen a délután sztárvendégét, Novák Pétert a megengedett időn túl is tovább kérdezhették egy különteremben. Tanárnak és diáknak egyaránt pozitív megerősítést adott a fórum, mindenki töltekezhetett egymás produkciója meghallgatása, illetve egymás munkájának megtekintése által.                

 

 

„MiSulink” újságíró szakkör