Nem-besorolt

Havi programjaink

2018/19 tanév

 

December

 

 1. 12. 06. (csütörtök) Iskolanap, Mikulás-járás
 2. 12. 07. (péntek) Tanítási szünet, tanítás nélküli munkanap
 3. 12. 10-14. Bozsik foci
 4. 12. 11. (kedd) Térítési díjak beszedése 7.45-16.30
 5. 12. 14. (péntek) Violin Zeneiskola karácsonyi koncertje 17 óra
 6. 12. 15. (szombat) Tanítási nap
 7. 12.16 (vasárnap) Karácsonyi koncert 16 óra, Művelődési Ház Sárbogárd
 8. 12. 17. (hétfő) Pótbefizetés ügyfélfogadási időben, Polgármesteri Hivatalban
 9. 12. 17. Betlehemes az óvodában
 10. 12. 18. (kedd) Karácsonyi koncert a katolikus templomban 17 órakor
 11. 12. 19. (szerda) Téli szünet előtti utolsó tanítási nap
 12. 12. 20. Tanítás nélküli munkanap
 13. 12. 21. Tanítási szünet
 14. 01. 03 (csütörtök) Téli szünet utáni első tanítási nap

 

 

 

 

Békés Iskolák Café

2018. november 26-án, hétfőn 14.00-tól a Sárszentmiklósi Általános Iskolában, a Fejér Megyei Pedagógiai Szakszolgálat szervezésében Békés Iskolák Café került megrendezésre.

Bővebben: Békés Iskolák Café

Sárszentmiklósi pedagógusok szakmai útja Finnországban

A Digitális Pedagógiai Módszertani Központ szervezésében és az EFOP -3.2.15 – VEKOP - 17 - 2017-00001 azonosítószámú „A köznevelés keretrendszeréhez kapcsolódó mérési-értékelési és digitális fejlesztések innovatív oktatásszervezési eljárások kialakítása, megújítása” című pályázat keretében nemzetközi tapasztalatcsere programban vehettünk részt, melynek célállomása Finnország fővárosa, és második legnagyobb városa Espoo volt, mely a digitális fejlesztések központja az országban.

Bővebben: Sárszentmiklósi pedagógusok szakmai útja Finnországban

Bolyai anyanyelvi csapatverseny eredmények

„Az összedolgozás képessége az egyik legnagyobb érték az életben.” (Bolyai János)
A Bolyai csapatversenyek megrendezése évek óta hagyomány iskolánkban. Október 12-én az anyanyelvi csapatverseny körzeti fordulójára gyülekeztek a Sárszentmiklósi Általános Iskolában a környék 3-8. évfolyamos diákjai.

Bővebben: Bolyai anyanyelvi csapatverseny eredmények

Szépkiejtési és olvasóverseny Sárszentmiklóson

„Nagyobb csodát nem tudok elképzelni, mint hogy a fehér papíron a fekete betűk megelevenednek. Megindul a fejében a képzeletmozi. Az olvasás a legfontosabb. ”(Csukás István) Ennek a csodának lehettünk részesei november 14-én, mivel ekkor rendeztük meg iskolánkban a Móra szépkiejtési és olvasóverseny területi fordulóját 3. és 4. évfolyamos tanulók számára.

Bővebben: Szépkiejtési és olvasóverseny Sárszentmiklóson

A hősök tisztelete

1849. október 6–án, a szabadságharc befejezését követően Ferenc József császár tizenhárom magyar honvédtábornokot ítéltetett halálra, mindegyiküket nyilvános és megszégyenítő kivégzéssel sújtva.

Bővebben: A hősök tisztelete

A zene világnapja

Az idei megemlékezést október 1-jén tartottuk iskolánkban, a második emeleten.

Bővebben: A zene világnapja

A népmese napja az alsó tagozaton

Immáron 13 éve, hogy országosan szeptember 30-án,- Benedek Elek születésnapján-, megemlékezünk a népmese napjáról. Iskolánkban, az alsósok körében, ezen a napon megkülönböztetett figyelemmel fordulunk a mesék felé.

Bővebben: A népmese napja az alsó tagozaton

A magyar mese napja a felső tagozaton

Az elmúlt pénteken megrendeztük iskolánkban a magyar népmese napját. A felső tagozatosok délután összeültek, és minden osztályból 2-3 tanuló felolvasott egy-egy mesét.

Bővebben: A magyar mese napja a felső tagozaton

Témanap

Pénteken a 7. évfolyam témanapon vett részt. A Határtalanul elnevezésű pályázaton elnyert utazásra készültünk. Tanáraink különböző feladatokat állítottak össze. Útvonalat készítettünk egy térkép segítségével, a szókeresőből a megadott városokat kellett kikeresnünk és még sok más érdekes feladatot is kaptunk.

Bővebben: Témanap

Az utolsó őszi kirándulásunk

Pénteken korán reggel indult a vonatunk a sárbogárdi vasútállomásról Budapestre. A fővárosba érkezve először elmentünk a Kopaszi-gáthoz, ahol eltöltöttünk annyi időt, mialatt felfedezhettük a helyet, majd ellátogattunk a Műszaki Tanulmánytárba, ahol egy kedves hölgy tartott nekünk múzeumpedagógiai órát.

Bővebben: Az utolsó őszi kirándulásunk